על שורדים ושרדנים בעידן הקורונה

אורון לרנר

כותב המאמר

אורון לרנר

פסיכולוג ארגוני M.A

שורדים ושרדנים בעידן הקורונה

מה אפשר ללמוד מהשורדים והשרדנים להתנהלות עצמית בעידן הקורונה?

שרדנים (Survivalists), כתנועה שמקורה שתול רחוק בהיסטוריה האנושית, אבל כנראה בולטת במיוחד בארה"ב. שרדנים הם אנשים שמתכוננים בכל רגע נתון לקריסתה של הציוויליזציה כפי שאנו מכירים אותה כיום.

הם לא בררנים באשר לסיבות – אלא פשוט מאמינים שכל רגע נתון משהו רע מאוד יכול לקרות. אירוע שישנה לגמרי את חוקי המשחק עבור בני אדם, והם מקדישים את חייהם להיערך לכך. זה לא בהכרח רציונלי, למרות שיש בזה היגיון. למשל, מה תעשה אם הכסף שלך פתאום מפסיק להיות שימושי? או אז תבין שכסף בבנק אינו מועיל כמו היכולת לגדל אוכל בעצמך.

בגדול, שרדנים אוגרים. מזון שיכול להחזיק מעמד להרבה זמן כמו פחיות שימורים, נייר טואלט ואפילו נשק ותחמושת במידה ויצטרכו להגן על עצמם. הגורם המעצב במושג "שרדן" הוא המחשבה שיש להיערך לגרוע מכל, ומהר, וזה אכן מוביל לאובדן פרופורציה – מושג קריטי בניהול משברים.

לעומתם, "שורדים" הם אנשים עם נטייה טבעית לשרוד דרך מצבים מאתגרים ומשתנים. זה אולי מגוחך לתת רפרנס מתכניות ריאליטי אבל "הישרדות" הדגישה לרוב את השורדים – שידעו לזהות מצבים משתנים ולהתאים עצמם אליהם. ה"שורד" ניחן ברוגע מסוים, או אפילו אדישות שמאפשרת לו לקבל שינויים מהותיים באורך החיים שלו בלי דרמה נלווית או מטען רגשי שלעתים יכול לשתק אדם רגיל מלפעול. ה"שורד" מתאים עצמו כל הזמן למצב ומוצא דרכים להביא תועלת ולספק את צרכיו הבסיסיים.

שורד בטבע ימצא מה לאכול, ישתמש בעלים במקום בנייר טואלט ויגדיר לעצמו מטרות – לצאת מהמרחב הטבעי, לאן להגיע, מה לעשות עד אז וכו'. שורד – במצבנו של מעין סגר וצורך להישאר בבית, מסוגל לבצע הערכת מצב ולהבין שכנראה אין מחסור צפוי בנייר טואלט, בטח לא לפני פסח והמצות, וגם אם יהיה כזה מחסור – לא סביר שזה יהיה פריט קריטי להמשך חיים נינוחים. כמו כן המצב לגבי פחיות שימורים – אולי לא תמות, אבל סביר שכבר תעדיף למות אם כל מה שתאכל יהיה מפחיות שימורים. ומכיוון שלא סביר שיהיה מחסור באוכל, הרי שאין סיבה לאגור גם את זה – ואולי דווקא בעתות מאתגרות כאלה, כשההרגלים של כולנו מאותגרים ע"י המציאות עדיף להקפיד לאכול בריא במיוחד הפעם – שכן אוכל בריא תורם למערכת החיסונית ולחסינות הנפשית.

מה אפשר ללמוד מהשרדנים להתנהלות בעידן הקורונה?

זה לא שאין מה ללמוד מ"שרדנים" – להיפך. תת קבוצה בתורה הזו נקראת Thrivalists – משגשגים, שאינם פועלים להתנתק מהציוויליזציה, אלא לייצר דרכים חלופיות לעבוד ביחד, לתמוך זה בזה גם בעתות משבר. לעזור לאחר לרוב מחזק גם אותך. מהות ה"שרדנות" אינה אובדן פרופורציה אלא היערכות – וזה מרכיב קריטי בניהול משברים.

למשל:
  • לכמה זמן כדאי להיערך למצב כזה של סגר? אף אחד לא יודע עדיין, אבל ההנחיות החדשות של משרד הבריאות לגבי עסקים בתוקף עד ה 20/04, כך שסביר שיימשכו לכל הפחות עד אחרי פסח.
  • מה המשמעות של זמן זה מבחינת היערכות? האם יהיה מחסור בקמח ולחם בגלל פסח? סביר שצריך כבר עכשיו לתכנן כיצד לא חוגגים את ליל הסדר באופן המסורתי במפגש משפחתי, שכן סבא וסבתא הם ככל הנראה קבוצת סיכון.
  • האם יש לי מספיק משאבים להעביר כזו תקופה? ואם לא, מה אני יכול לעשות בנידון?
שורדים ושרדנים מספיק משאבים

עצות משורדים ושרדנים להתנהלות בעידן הקורונה

המסר המרכזי מ"שרדנות" הוא שעדיף להיערך. נכון  שהסבירות שה"גרוע מכל" יקרה נמוכה, אבל בשילוב עם פרופורציות מציאותיות אפשר להעריך מה עלול לקרות, ועדיף להיות ערוך לכך – בשילוב עם הדינמיות של ה"שורד". זוהי המנטליות של ניהול משברים.

  • תכנן את יומך, את צרכי השבוע ובמידה ויש אירועים מיוחדים שמשפיעים גם על אחרים הבא אותם בחשבון (למשל רכישת מצות, קמח מצה, שורש חזרת וכד').
  • תן יד, סייע ליקיריך ולסביבתך. זה גם נותן תחושה טובה והשפעה ובכך מחזק אותך וגם נכון לעתיד המשותף.
  • השפעה והשלמה, הבן שחלק מהשינויים אינם בהשפעתך, קבל זאת והשלם עימם. יחד עם זאת יש דברים רבים שכן בהשפעתך ונכון לפעול בהם. במלחמת המפרץ ישראלים קיבלו את תחושת הביטחון מהקמת החדר האטום. פעולות ההכנה, הנחת הניילון והדבקתו, איטום הרצפה בסמרטוט רטוב, העובדה שכל אחד עשה זאת בעצמו העניקה תחושה של ביטחון וגם משמעות (שמגיעה עם העשייה), זאת גם כאשר יעילות האיטום לשמחתנו לא נבדקה ואומתה. לכן כל מה שיש בידיך לעשות – עשה.
  • איזון, בדיוק כמו המאמר, ניתן ללמוד מהשרדן כמו מהשורד והאיזון, או הבחירה מה כן מתאים לך ומה לא, יכול לאפשר לך לאמץ דפוסים והתנהגויות חדשות שיסייעו לך לצלוח את משבר הקורונה.


למאמר נוסף של אורון פשוט לחץ על "מנהלים שרוצים להרגיע בעידן הקורונה חיוביות רעילה".

עוד מאמרים לניהול בעידן הקורונה – פשוט ללחוץ:

זיו אלרון, פסיכולוג חברתי ומנהל פרויקטים – 10 טיפים לניהול מרחוק בעידן הקורונה

דוד להב, מנהל המחקר ויועץ ארגוני – שקיפות ואמון בתקופת הקורונה

ולדף הקמפיין שלנו קמתי בשביל לנצח שעוסק במשבר הקורונה והפיכתו להזדמנות.

מאמרים נוספים מפי המחבר

שיטת התבחינים לגיוס והכשרה

שיטת התבחינים לגיוס והכשרה היא כלי ניהולי שמאגד את תהליך גיוס והכשרת העובד או המנהל מהגדרת התפקיד ועד לסיום שנת פעילותו הראשונה של העובד שנבחר. היא משקפת את ערכי הארגון והתרבות הניהולית שבו ומדייקת את התהליכים.

קרא עוד »
ניהול ומנהיגות לקחת סיכון

ניהול ומנהיגות לקיחת סיכון

ניהול ומנהיגות לקחת סיכון זה דורש תרגול ברטוב: מאמר קצר על פיתוח יכולות הנהגה בניהול ולקיחת סיכונים, האומץ לשנות וכיצד בונים אותו אצל מנהלים וסביבת תרגול בטוחה.

קרא עוד »
ניהול פוסט קורונה 5.0

ניהול פוסט קורונה 5.0

הקורונה סיפקה לנו הזדמנות נהדרת לחשוב מחדש על הניהול, לדייק את עצמנו כמנהלים ולפעול לניהול נכון יותר, טוב יותר ובעיקר מאפשר יותר. זאת כדי להשיג תוצרים טובים יותר. מהי תרבות ניהולית? מה זה ניהול פוסט קורונה 5.0?

קרא עוד »